Celkem položek:
0 ks
Cena:
0,00

FAQ - nejčastější otázky

Otázky k běžným problémům při osvětlování, řešení potíží při instalaci, údržbě, nákupu, vysvětlení podmínek při nákupu svítidel, záruky vrácení peněz, výměna vadných svítidel

Jak bych měl správně postupovat při výběru svítidla?
Nejprve je důležité si určit, do jaké místnosti a pro jaký účel svítidlo potřebujete. Je dobré si na začátek stanovit, zda řešíte celkové osvětlení místnosti nebo konkrétní místní osvětlení. Na našich www stránkách naleznete příklady, jak je vhodné řešit osvětlení v jednotlivých typových situacích viz umístění svítidel. Z této základní úvahy vám vyjde, jaký typ svítidla pro daný účel asi potřebujete. V naší nabídce si můžete v příslušné kategorii vybrat svítidlo, která se designově hodí pro váš interiér. Zde vycházejte z toho, zda máte moderní interiér nebo si potrpíte na stylový (baroko, retro apod.). Pokud si nejste jisti, pomůžeme vám.

Rekonstruuji starý dům a nevím, jak si do něho vybrat osvětlení. Můžete mi poradit?
Pokud už máte projekt vnitřního zařízení, pak je zřejmě navrženo i rozmístění svítidel. Pokud tento projekt osvětlení ještě nemáte, bude vhodné si ho nechat udělat od odborné firmy. Případně se můžete inspirovat i na našich www stránkách a zpracovat si ho v jednoduché podobě sám. Ná základě vašeho projektu osvětlení vám pomůžeme vybrat hodná svítidla.

V mém obývacím pokoji mívám potíže při čtení. Chtěl bych někde zjistit, zda mám vyhovující osvětlení.
Především si proveďte analýzu vaši místnost z hlediska barevnosti vašich stěn, stropů a podlahy. Můžete k tomu použít pomocné tabulky výpočet osvětlení. Zde určíte, zda vaše místnost má vyhovující světelné podmínky. Dále si zjistěte podle tabulky hodnot pro návrh osvětlení, jaká je doporučená hodnota osvětlení pro váš druh místnosti, případně činnost, kterou vykonáváte. Srovnáte to s tím, jaké zdroje světla máte nyní ve vaší místnosti a pravděpodobně vám vyjde, že vaše osvětlovací soustava je poddimenzovaná. Výběrem nových zdrojů světla zjednáte nápravu.

Vybral jsem si u vás na webu svítidlo, ale mám tak trochu obavu, aby se při poštovní přepravě nerozbilo. Jak řešíte tyto situace?
Naše firma je samozřejmě vybavena na to, abychom svítidla mohli posílat. Používáme specielní způsoby balení, při kterých svítidla vydrží neporušená i při nešetrných způsobech zacházení. Proto se nemusíte bát. Pokud by však náhodu k něčemu takovému došlo, garantujeme vám výměnu vadného svítidla a pošleme vám nové. Je však třeba nám toto oznámit ihned po převzetí zásilky a dodržovat postup při reklamací obchodní podmínky.

Hodně se dnes mluví o úsporách energie a ekonomice osvětlování. Mohu do vašich svítidel použít i nějaké úsporné zdroje světla? Není třeba problém s objímkou či velikostí úsporného zdroje? Kdysi jsem viděl hodně velký a tvarově nehezký úsporný zdroj a takový bych určitě nechtěl.
Výroba úsporných zdrojů již značně pokročila. Pro všechna naše svítidla jsme vám schopni nabídnout i odpovídající úsporný zdroj světla, který tvarově odpovídá i klasickým žárovkám. Takže se nemusíte bát. Na našich stránkách se můžete seznámit i s úspornými zdroji světla a také s tím, jak můžete výrazně ušetřit energii na modelovém výpočtu úspory osvětlení

Trochu se bojím, že nezvládnu zapojení svítidla sama. Je u svítidla nějaký návod?
Spolu s každým svítidlem dodává výrobce i návod na zapojení. Většinou se jedná o připojení dvou vodičů do svorky (tzv.čokolády). Při zapojování svítidel je třeba dodržovat bezpečnostní pravidla, která uvádíme v článku zapojení svítidel. Z bezpečnostních důvodů prosím přenechejte montáž odborné firmě.

Jak řešíte případy, kdy bych si u vás chtěl koupit náhradní stínidlo, pokud se mi rozbije?
Vzhledem k tomu, že jsme v kontaktu s výrobci, popřípadě s dovozci, máme také možnost od nich získávat náhradní díly. Stav náhradních dílů je však velmi proměnlivý, často se mění typ a barevnost stínidel. V každém případě vám zcela jistě budeme schopni nabídnout buď velmi podobné nebo i stejné řešení.

Mohu vám svítidlo vrátit, pokud by se mi nakonec do interiéru nehodilo?
Podmínky za kterých je možné svítidlo vrátit jsou specifikovány v obchodních podmínkách.

Do jakých místností se hodí křišťálový lustr? Má to být spíše byt zařízený v starobylém stylu nebo existují i varianty, hodící se do moderně vybaveného bytu?
Klasické křišťálové lustry se hodí do slavnostních místnosti s historicky vypadajícím nábytkem případně reprezentačních místností. Abychom vyšli vstříc i moderním bytům, máme v naší nabídce i nové barevné, tvarově jednoduché typy křišťálových lustrů, které snáze splní nároky moderního interiéru. V naší nabídce dále máme svítidla barevná smaltovaná, svítidla z barevného přejímaného ručně broušeného křišťálu a porcelánová svítidla s cibulovým vzorem. Kompletní nabídku křišťálových svítidel naleznete v internetovém obchodě Maximus na adrese www.maximus.cz

Jak je náročná údržba křišťálových lustrů, co všechno obnáší?
Klasická údržba křišťálových svítidel tj. svěšení všech ověsů a misek, jejich následné očištění slabým saponátovým roztokem a vrácení komponentů zpět na místo bývalo časově velice náročné. V dnešní době jsou však na trhu čistící prostředky určené přímo k čištění křišťálových svítidel, které dokážou výrazně usnadnit údržbu. Postačí pouze přípravek aplikovat na celé svítidlo a veškeré nečistoty se rozpustí a odkapou na rozprostřenou podložku pod svítidlem.

Proč by měl zákazník zvolit právě křišťálový nebo skleněný lustr, v čem jsou jejich výhody?
Křišťálové svítidlo dodá místnosti osobitý vzhled a stane se nepřehlédnutelnou dominantou, pokud jej necháme vyniknout v celé své kráse (tzn. rozsvítíme všechny žárovky a pravidelně provádíme údržbu). Světlo, které je prostřednictvím křišťálových ověsů předáno do prostoru, je charakteristické svojí barvou a intenzitou. Naše moderní křišťálová svítidla svým pojetím, ať už tvarem či použitým materiálem, splňují nároky současného interiéru.


Copyright © Michal Macek, 2008 - Všechna práva vyhrazena
www.lustry-svitidla.cz - Mapa webu

X

Naše webová stránka zpracovává soubory cookies za účelem zvýšení uživatelské přívětivosti. Více informací o zpracování cookies naleznete zde.