Celkem položek:
0 ks
Cena:
0,00

Výběr svítidel

Jaká kritéria uplatňovat při výběru svítidel? Jaké typy svítidel existují? Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů svítidel?

Jaká základní kritéria při výběru svítidla uplatňujeme?
Výběr svítidla se provádí až po vyjasnění toho, jak budete osvětlovat, kam svítidlo bude umístěno a kterým směrem a s jakou intenzitou má svítit. Na trhu jsou tisíce druhů svítidel a není někdy jednoduché rozhodnout, jaké vybrat. Abychom vám to usnadnili seznámíme vás s kritérii, které byste měli vzít v úvahu:

Při rozhodování používáme obvykle tato základní kritéria:

- estetické
Toto kritérium je značně subjektivní, posuzujete zejména, jak svítidlo vypadá a zda se celkově hodí do vašeho interiéru. Mnozí lidé neumí posoudit, zda se jim svítidlo do interiéru hodí. Pokud je toto i váš případ, neváhejte a kontaktujte nás, budeme se vám snažit pomoci. Ve složitějších případech se zřejmě neobejdete bez bytového architekta.

- funkční
Zde zejména posuzujete, zda svítidlo svými technickými parametry splní účel, pro který ho kupujete.
Při výběru svítidla si můžete položit následující otázky:
Chci svítidlo do vnějšího nebo vnitřního prostředí?
Kam chci svítidlo umístit? (Rozdíl bude, jestli se bude jednat o světlo do garáže nebo do reprezentačních prostor)
Jaký druh svítidla budu potřebovat? Bude se jednat o svítidlo závěsné, nebo stojací lampu?
Bude svítidlo dostatečně svítit? Má dostatečný počet světelných zdrojů?
K tomu abyste se v otázkách funkčnosti dobře rozhodli, je dobré mít přehled o hlavních funkcích svítidla, o jejich třídění, o obecných požadavcích na svítidla a o katalogovém listu svítidla. Pokud se chcete dobře rozhodnout, vyplatí se blíže se s tím seznámit.
Hlavní funkce svítidel jejich třídění a parametry

- ekonomické
Zde se opět bude jednat o částečně subjektivní kritérium, které také odpovídá vašim finančním možnostem. Na trhu se vyskytují svítidla v nižší, střední i vyšší cenové kategorii. V mnoha případech závisí cena závisí na kvalitě použitých materiálů – levné materiály často vydrží méně a dochází brzy např. k odlupování zlacených či postříbřených částí, sníží se prostupnost světla stínidlem apod. My jsme se pokusili do našeho katalogu zařadit svítidla od výrobců, u kterých je jejich jakost už dlouhodobě známa a kde jsou i ceny přijatelné.
Důležitým parametrem, podle kterého se můžete rozhodovat, zda svítidlo je ekonomicky výhodné, je parametr, který se nazývá účinnost svítidla. Tento parametr je vlastně poměr mezi tím kolik světla ze svítidla skutečně vyjde a kolik světla vychází ze světelných zdrojů instalovaných ve svítidle (část světla se pohltí stínítkem svítidla). Vyjadřuje se v procentech a u běžných svítidel se pohybuje cca 60-85%. Z hlediska úspor je třeba vybírat svítidlo s co nejvyšší účinností svítidla


Copyright © Michal Macek, 2008 - Všechna práva vyhrazena
www.lustry-svitidla.cz - Mapa webu

X

Naše webová stránka zpracovává soubory cookies za účelem zvýšení uživatelské přívětivosti. Více informací o zpracování cookies naleznete zde.